פילינג

בכל העולם גוברת הפופולאריות של הפילינג הכימי. השיטות הישנות מתוקנות ומתעדכנות, מופיעות שיטות חדשות.

סיווג פילינג כימי לפי עומק ההשפעה על העור:
שטחי, קל מאוד – השפעה על השכבה הקוצית של עלית העור (אפידרמיס)
שטחי, קל – השפעה על עלית העור (אפידרמיס) כולו
עומק בינוני – השפעה עד השכבה הפטמתית של העור (דרמיס)
עמוק – השפעה עד אמצע השכבה הפטמתית והשכבה הרשתית של העור (דרמיס)

הפילינג הכימי הוא אחד השיטות להצערת העור. על ידי גרימת כווית עור קלה ומבוקרת, הוא מסייע להשרה של עלית העור (אפידרמיס), ממריץ קולגן, מקטין פוטואייג’ינג, מסיר קמטים קטנים, כתמים כהים וצלקות.

תקופת החלמת העור, וסיבוכים אפשריים תלויים בסוג הפילינג, עם זאת, לסוגים שונים של עור מתאימים פילינג מסוגים מסוימים. בעת בחירת הפילינג, מייחסים חשיבות לסוג העור ורמת נזיקי השמש, כמו כן הכנת העור לטיפול הפילינג עצמו ולטיפוח העור שלאחר הפילינג. הכנה נכונה של העור לקראת טיפול הפילינג, תגרום לעור להגיב באופן שווה ומהיר יותר, להבדיל מעור שלא הכינו כראוי. הכנת העור תגרום למטופל פחות אי נעימות, תקטין את סיכוי הופעת הכתמים, עיכוב התחדשות תאי האפיתל, אדממת ממושכת וזמן החלמת העור לאחר הטיפול יתקצר.

פילינגים מבוססים אלפא הידרוקסיד

הכי פופולאריים, משום שמספקים השפעה טיפולית ואסטתית על העור וזמן ההחלמה לאחר ביצועם, קצר יחסית. עקב הנזקים המינימאליים לאחר שימוש בפילינגים אלו, נוהגים לקרוא להם גם “פילינג הפסקת צהריים”. הם משתייכים לקטגוריית פילינג כימי שטחי, מהסיבה שהשפעתם לא מגיעה יותר עמוק מהשכבה הבסיסית של עלית העור (אפידרמיס). לכן הם מתאימים לכל סוגי העור. ישנה העדפה לחומצה הגליקולית, מכוון שמכל החומצות, חומצה זו בעלת משקל מולקולרי הנמוך ביותר, מה שמאפשר לה בקלות לחדור לעור. חוץ מפילינג גליקולי, קיימים גם פילינגים עם חומצות אלפא אחרות (חומצות חלב, לימון, שקדים ואחרות).

פילינגים מבוססים חומצה סליצילית

בין הממצאים לשימוש פילינג סליצילי אפשר למצוא אקנה, chloasma, polychromia, נמשים, lentigo, נזיקי שמש ברמה נמוכנ עד בינונית, עור במרקם גס. פילינג מסוג זה מתאים לכל סוגי העור, מכל הקבוצות הגזעיות ואוטנתיות.

מתי אין להשתמש בפילינג סליצילי?

  • רגישות יתר, ואלרגיה לחומצה סליצילית
  • ציפיות גבוהות מהטיפול בקרב הלקוח
  • נוכחות תופעות דלקתיות, דלקות עור, זיהומי עור נגיפיים
  • הריון

פילינג מבוסס חומצה תלת כלורית

פילינג זה, בהתאם לריכוז החומצה, יכול להיות גם שטחי וגם בינוני. בחירת ריכוז החומצה תלוי בתוצאה אותה רוצה לקבל הלקוח, מדדי נזיקי השמש, סוג העור, מידת השומניות וצפיפותו.

פילינג מבוסס חומצה קרבולית (פנול)

זהו פילינג עמוק – פגיעה בעור ברמה של שכבות העליונות של השכבה הרשתית העליונה של הדרמיס, בעזרת 88% פנול.

לפני פילינג עמוק נדרשת בדיקה מעמיקה של הלקוח ואיסף נתונים מקיפים על היסטורייה המחלות. אין לבצע טיפול מסוג זה כאשר ללקוח ממצאים של מחלות כבד או כליות והפרעות בקצב הלב. לקוחות שקיבלו בעברת איזוטריטינואין גם לא מתאימים לטיםול בפילינג עמוק.

בעת ביצוע פילימגים בינוניים עד עמוקים, יש לקחת בחשבון תופעות לוואי כגון הווצרות צלקות, הפרעות בצבע העור וזיהומים למיניהם.

זריקת בוטוקס על פנים

מילוי קמטים

לשיפור המראה החיצוני אנשים במשך אלפי שנים משתמשים בתכשירים קוסמטיים למיניהם. בחצי השני

הזרקת בוטוקס

מזותרפיה

מזותרפיה הינה שיטת הזרקות תת- עוריות של תרופות במינונים נמוכים מאוד אל הגוף,

פנים של בחורה

הומוטוקסיקולוגיה

הומוטוקסיקולוגיה ותרפיה אנטיהומוטוקסיקולוגית, מבוססות על שיטות הומאופיטות מסורתיות ובו זמנית הינן שיטות רפואה

הזרקת בוטוקס למצח

בוטוקס

שימוש בבוטולינום טוקסין (בוטוקס) באזור הפנים הוא הליך קוסמטי נפוץ ביותר. ניסיון קליני